درباره وبلاگ


این وبلاگ شامل تمام ترانه های استاد محمد نوری می باشد.
آرشيو وبلاگ
پیوندهای روزانه


ورود اعضا:

نام :
وب :
پیام :
2+2=:
(Refresh)

<-PollName->

<-PollItems->

خبرنامه وب سایت:

آمار وب سایت:  

بازدید امروز : 8
بازدید دیروز : 5
بازدید هفته : 8
بازدید ماه : 167
بازدید کل : 374899
تعداد مطالب : 6
تعداد نظرات : 0
تعداد آنلاین : 1

استاد محمد نوری
تمام ترانه های استاد محمد نوری

آلبوم: آوازهای سرزمین خورشید ، خواننده: محمد نوری ، نام آهنگ: شالیزار

 

دانلود کنید

حجم:1.882 کیلو بایت

متن آهنگ:

شکفته غنچه ی مهتاب تو بهشت شالیزاران
سنبله می رقصد به ناز با سرود شالیکاران
شالیزار سبز و بیدار پیرهن عروس پوشیده
عطر خاک عطر مهتاب عطر تازه ی امیده ، آه
لای لایی ، لای لایی شالیزار امید مایی
لاب لایی ، لای لایی شالیزار نور خدایی

کم کمک مهتاب شالی می رود تا سحر بیاید
شالیزار در انتظار تا که خورشید در بیاید
شالیزار سبز و بیدار پیرهن عروس پوشیده
عطر خاک عطر مهتاب عطر تازه ی امیده ، آه
لای لایی ، لای لایی شالیزار امید مایی
لاب لایی ، لای لایی شالیزار نور خدایی

وای گلُم کجا کوچ کنیم از دیار خوب خومون
وای خدا نذا بَشینه خاک غریبی بهمون
خون می دُم رویِ خاکُ خاک خومون آی طلایَ
جون می دُم غم ندارُم بالاسر مویَ خدایَ ، آه
لای لایی لای لایی چه خوشه بَلاتِ خومون
لای لایی لای لایی دشمنُم می بینم پشیمون

شِمشیری که خومُ بستُم می کَشُم به روی دشمن
موخوم با اسب کهرُم می تازُم بَسوی دشمن
اسبَ پیر ، زینُ ، برگُم ، یار قشنگُم تفنگُم
چکمه و شمشیرُم ، قِطار قِطار فِشنگُم ، آه
لای لایی لای لایی چه خوشه بَلاتِ خومون
لای لایی لای لایی دشمنُم می بینم پشیمون

همکاری در فروش - یونان


ترانه و طرح آهنگ : زنده یاد نادر ابراهیمی

خواننده : محمد نوری

تنظیم برای ارکستر سمفونیک : فریدون شهبازیان

ما برای پرسیدن نام گلی ناشناس

چه سفرها کرده ایم ، چه سفر ها کرده ایم

ما برای بوسیدن خاک سر قله ها

چه خطرها کرده ایم ، چه خطر ها کرده ایم

ما برای آنکه ایران گوهری تابناک شود

خون دلها خورده ایم ، خون دلها خورده ایم

ما برای آنکه ایران خانه ی خوبان شود

رنج دوران برده ایم ،رنج دوران برده ایم

ما برای بوییدن گل نسترن

چه سفر ها کرده ایم ، چه سفر ها کرده ایم

ما برای نوشیدن شورابه های کویر

چه خطر ها کرده ایم ، چه خطر ها کرده ایم

ما برای خواندن این قصه ی عشق به خاک

خون دلها خورده ایم ، خون دلها خورده ایم

ما برای جاودانه ماندن این عشق پاک

رنج دوران برده ایم ، رنج دوران برده ایم…….

آهنگساز دو قطعه «سفر برای وطن» و «ای وطن» سروده «نادر ابراهیمی» با یادآوری خاطره ساخته شدن این آثار گفت: در واقع تنها کار مشترک من با «نادر ابراهیمی» ساخت همین دو قطعه بوده است.

«نادر ابراهیمی» ترانه‌ای به یادماندنی با نام «سفر به خاطر وطن» برای ایرانیان سروده، که «محمد نوری» پس از سال‌ها آن را در مراسم «چهره‌های ماندگار» سال ۸۵ بازخوانی کرده است.

طرح اولیه این آهنگ از خود مرحوم ابراهیمی بود و ساخت نهایی این قطعه بر عهده فریدون شهبازیان بود که تنظیم‌کننده ارکستر و رهبر گروه نوازندگان هم بوده است. اجرای سال ۸۵ این قطعه با تک نوازی ساز پیانو صورت گرفته است.

این قطعه پیش از انقلاب اسلامی، برای یکی از سریال‌های تلویزیونی ساخته نادر ابراهیمی ساخته شده است که ظاهرا واکنش ساواک را هم در پی داشت. ساواک به ابراهیمی گفته بود که تو چه کسی هستی که براى ایران خون دل‌ خورده‌ای!

فریدون شهبازیان آهنگساز در گفت‌وگو با خبرنگار موسیقی فارس در خصوص ساخت قطعه «سفر برای وطن» بر اساس شعر نادر ابراهیمی گفت: سالی که نادر ابراهیمی سریال سفرهای دور و دراز هامی و کامی را ساخت برای ساخت موسیقی متن به مراجعه کردند و من موسیقی را برای این سریال ساختم.

وی افزود:برای این سریال مرحوم نادر ابراهیمی ۲ تا شعر زیبا گفته بودند که یکی «سفر برای وطن» و دیگری «ای وطن» بود که هر دو را محمد نوری خوانده است.ایشان از من خواستند که برای این سریال بر اساس این دو شعر موسیقی بنویسم و اجرا کنیم.

این آهنگساز ادامه داد:ابراهیمی خودش همراه با شعرهایش ملودی‌هایی را به صورت ذوقی و قریحه‌ای زمزمه می‌کرد که البته به دلیل اینکه ایشان موزیسین نبودند، اشکال فراوان داشت اما به هر صورت هم شعر و هم ارتباط ملودی و شعری که ایشان زمزمه و به آن فکر می‌کردند زیبا بود.بر این اساس من ۲ کار در مجموعه موسیقی این سریال نوشتم که محمد نوری نیز آنها را خواند.

وی در خصوص اجرای صحنه‌ای این دو قطعه گفت:این دو اثر تنها یک بار در رادیو برای قرار گرفتن در متن سریال اجرا و ضبط شد و بعد از آن سریال دیگر اجرای صحنه‌ای نشد.

شهبازیان با اشاره به اجرای قطعه سفر برای وطن در برنامه‌ چهره‌های ماندگار اظهار داشت:از آنجایی که این قطعه ارکسترال است، باید اجرایش نیز ارکسترال باشد اما آقای نوری در آن برنامه تنها با پیانو آن را اجرا کرد که به نظرم مناسب نبود.

آهنگساز قطعه سفر برای وطن در خاتمه خاطر نشان کرد:در طول مدت آشنایی من با نادر ابراهیمی ،ایشان تنها چند کتاب قصه از کارهایشان را به من دادند و تنها از مجموعه اشعارش ،شعر این دو قطعه را برای ساخت موسیقی سریال سفرهای دور و دراز هامی و کامی را به من دادند و در واقع تنها کار مشترک من با نادر ابراهیمی ساخت همین دو قطعه بوده است.

http://www.3eke.ir/dnl/music/mohamad.nori/safar.vatan.zip

http://svr76.ehostpros.com/~songsd76/songsdaily/songs/safar_noori.mp3

دانلود ترانه “وطن” با صدای “محمد نوری” و شعر زنده یاد “نادر ابراهیمی”-۲

دانلود  ترانه “وطن” با صدای “محمد نوری” و شعر زنده یاد “نادر ابراهیمی”-۱

همکاری در فروش - یونان


استاد محمد نوری آوازخوان نامی موسیقی لایت ایرانی، یکم دی ۱۳۰۸ در تهران زاده شد و در جوانی آواز را نزد خانم اولین باغچه‌بان  و تئوری موسیقی را نزد سیروس شهردار و فریدون فرزانه، اساتید هنرستان عالی موسیقی، فراگرفت. وی شیوهٔ آواز خود را متأثر از بافت و غنای زخمه‌ایِ اساتیدی چون حسین اصلانی، ناصر حسینی، و محمد سریر می‌داند.

دههٔ بیست، دوران آغاز نوعی تفکر در شعر و موسیقی آوازی درمیان مردم ایران، به‌ویژه نسل جوان بود که بخشی را می‌توان متأثر از نشر و پخش وسیع‌تر موسیقی علمی و آثار فولکلور کشورهای مختلف جهان ازطریق رادیو و صفحات گرامافون دانست. «محمد نوری» در همین سال‌ها – سنین نوجوانی – با خواندن اشعار نوینی که برروی نغمه‌های روز مغرب‌زمین و برخی قطعات کلاسیکِ آوازی سروده شده‌بود، کار خوانندگی را آغاز کرد. او طی سال‌های بعد، با تکیه بر تحصیلات هنرستانی و دانشگاهی خود، توانست هویت مستقلی به این اندیشه و گرایش ببخشد و با اجرای آثار اساتیدی که قبلاً ذکر آنان رفت، فضای متفکرانه‌ای به گونهٔ آوازیِ خویش دهد.

آوازهای این استاد، طی پنج دهه، درمیان سه نسل، شأن و اعتبار ویژه‌ای کسب کرده‌است. این هنرمند در حاشیهٔ سال‌های پرتلاش، با اجرای بیش از سیصد قطعهٔ آوازی، تقریر و ترجمهٔ مقالات و سرودن اشعاری از ترانه‌های ماندگار، بیش از پیش خود را در دل مردم این مرزوبوم جا داد. او اخیراً چند اجرا به نفع بیماران خاص داشت. صدای او برای نسل گذشته یادآور لحظه‌های خوب و مهربانی‌های سرشار، و برای نسل امروز، آفرینندهٔ شیرین‌ترین خاطرات است. وی ترانه‌های میهنی زیادی اجرا کرده‌است. یکی از مهمترین و معروف‌ترین ترانه‌های وی، جان مریم نام دارد که آهنگ زیبای آن از ساخته‌های خود نوری است.

نوری در کنار تحصیل در رشته ادبیات زبان انگلیسی و رشته نمایش، آواز ایرانی را نزد اسماعیل مهرتاش آموخت. بعد از آن نزد اساتید هنرستان عالی موسیقی «سیروس شهردار» و «فریدون فرزانه» و«مصطفی پورتراب» رفت و از آن‌ها تئوری موسیقی، سلفژ و نوازندگی پیانو را فراگرفت. آواز کلاسیک را نزد ئولین باغچه بان و فاخره صبا آموخته و شیوه آوازی خود را با تاثیر از استادانی چون حسین اصلانی، ناصر حسینی پیدا کرد و رفته رفته به شیوه منحصر به فرد خود دست یافت. شیوه‌ای که به سختی می‌توان آن را در زیر شاخه‌ای از شاخه‌هایی چون پاپ، کلاسیک و… گنجاند.


او پس از انقلاب اسلامی و پس از مدتی سکوت، فعالیت هنری خود را با آلبوم در شب سرد زمستانی همراه با فریبرز لاچینی و احمدرضا احمدی در سال ۱۳۶۸ از سر گرفت و این همکاری بعدها با آلبوم آوازهای سرزمین خورشید ادامه یافت.

اجرای ترانه‌های مختلف محلی آذری، گیلکی، شیرازی و… او همچون «جان مریم»، «شالیزار»، «واسونک»، «جمعه بازار» و… به لحاظ احساس و لهجه در نهایت زیبایی و استادی است.

وی به لحاظ پایبندی به اخلاقیات و پرهیز از دروغ و فریب به جایگاه والایی در بین مخاطبان و در اجتماع دست یافت. در سال ۱۳۸۵ او از سوی سازمان صدا و سیما به عنوان چهره ماندگار موسیقی انتخاب و معرفی شد..

او فارغ‏‌التحصیل از هنرستان تئاتر، زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه تهران، و مبانی تئاتر از دانشکدهٔ علوم اجتماعی بود. این استاد، طی پنج دهه، درمیان سه نسل، شأن و اعتبار ویژه‌ای کسب کرد. این هنرمند در حاشیه سال‏های پرتلاش، با اجرای بیش از سیصد قطعه آوازی، تقریر و ترجمه مقالات و سرودن اشعاری از ترانه‌های ماندگار، بیش از پیش خود را در دل مردم این مرزوبوم جا داد. او در سال‌های آخر عمر چند اجرا به نفع بیماران خاص داشت. صدای او برای نسل گذشته یادآور لحظه‌های خوب و مهربانی‏های سرشار، و برای نسل امروز، آفریننده شیرین‏ترین خاطرات است. وی ترانه‌های میهنی زیادی اجرا کرده‌است که هر یک اوج حس وطن دوستی را در دل ایرانیان بیدار می‌کند. یکی از مهم‌ترین، زیباترین و معروف‌ترین ترانه‌های وی، جان مریم نام دارد.

سرانجام پس از سال‌ها مبارزه با بیماری سرطان مغز استخوان و وخامت وضعیت جسمانی در شامگاه ۹ مرداد ۱۳۸۹ در بیمارستان جم در تهران به دیار باقی شتافت.

 

% category Mohammad Nouri 2 دانلود ترانه سفر برای وطن (رنج دوران) با صدای محمد نوری

استاد محمد نوری در حال امضای یکی از عکس های خود

همکاری در فروش - یوناندانلود فول آلبوم محمد نوری

 

دانلود فول آلبوم محمد نوری :

 

 

 

آلبوم پاییز

دانلود

 

آلبوم در ماه باران

دانلود

 

آلبوم جان مریم

دانلود

 

آلبوم آهنگ های قدیمی

دانلود

 

آلبوم تک آهنگ ها

دانلود

 

آلبوم چراغی در افق

دانلود

 

آلبوم آهنگ های سرزمین خورشید

دانلود

 

آلبوم جلوه های ماندگار

دانلود

 

آلبوم در شب سرد زمستانی

دانلود

 

آلبوم دلاویزترین

دانلود

 

آلبوم جاودانه با عشق

دانلود

 

آلبوم شکوفه در شکوفه

دانلود

 

آلبوم شکوفه در خرابات

 

 
 

 

 

دانلود

 
 
 

 

 

همکاری در فروش - یونان


 
 
نویسندگان
پیوندها
آخرین مطالب